Dóri a válogatottban

Fleischer Dóri

Fleischer Dóri, iskolánk 11.E osztályos tanulója egyre szebb eredményeket ér el karatéban. Az MTK Budapest versenyzője rangos hazai és nemzetközi versenyeken végez dobogón, legutóbb az Európa bajnokságon lett 5. helyezett. Az ő bemutatkozását olvashatják az alábbiakban.

Fleischer Dóri vagyok, magyar válogatott karatéka. Napjaim nagy része úgy telik, hogy kb 4-5 órát töltök a suliban és ugyanennyit az edzőteremben. 8 éves korom óta karatézom, mostanra már az MTK Budapest csapatában készülök különböző európai és világversenyekre. A legutóbbi Európa-Bajnokságon (2023, Ciprus) bronzéremért küzdhettem kiemelt éremmeccsen, de egy kisebb hiba miatt az 5. helyen zártam. Az EB 5. helynek és a 2022-es Világkupa pontoknak köszönhetően jelenleg a junior +66kg-os Világranglista 10. helyén állok. Február végén leszek 18 éves, ami korosztály váltást jelent. Ezért kíváncsian várom az U21-es korcsoportot, és a felnőtt versenyeket. Áprilisban kezdődik a világkupa sorozat, amin minél több nyert meccs a cél. A következő felnőtt világbajnokság 2023-ban kerül megrendezésre Magyarországon. Behívtak a világbajnokságra készülő bő válogatott keretbe, most azon fogok dolgozni tovább, hogy csapatban vagy akár egyéniben ott lehessek ezen a versenyen.