A 9.b a Vígszínházban és a CsoPában

Október 17-én, csütörtökön, az osztályunkkal ellátogattunk a Csodák Palotájába. A program elején különféle tudományos játékokat próbálhattunk ki, a feladatunk az volt, hogy osztályfőnökünk lehető legtöbb kérdésére megtaláljuk a válaszokat. Lehetőségünk volt kísérletezni is, amelynek során káposztaléből csináltunk lúgos, illetve savas kémhatású folyadékot. Ezután megnéztünk egy előadást, ahol többek között elmagyarázták és bemutatták, hogy miért nem gyullad fel a kezünk, ha először vízbe mártjuk, majd felveszünk néhány propán-bután gázzal töltött szappanbuborékot. Elmagyarázták, hogy miért gömbölyű a buborék, és szárazjéggel is mutattak be néhány kísérletet.

A Csodák Palotájában

A CsoPában tett látogatás legtöbbünknek egy kisebb „reál-sokkot” okozott, ezért humános lelkünk akaratának eleget téve a Vígszínház felé vettük az irányt, ahol benézhettünk a színművészet kulisszái mögé. Rengeteg mindent tanulhattunk a másfél óra alatt, többek között a színház történetéről, az előadások működéséről, valamint a háttérben dolgozók nélkülözhetetlen feladatairól. Bemehettünk néhány öltözőbe, a színpad alá és fölé, és a páholyba is. Látogatásunk fénypontja talán a színpad bejárása volt, ugyanis az aznap esti Molnár Ferenc: Az üvegcipő című színdarabjának díszlete már elő volt készítve. Ez mindannyiunk számára hatalmas élmény volt, hisz nem csak a nézőtér gyönyörűsége babonázott meg, hanem a gondolat is, hogy ugyanazokat a falapokat tapossuk, mint néhány igen elismert magyar színész. A nap végén fáradtan, de ragyogó arccal hagytuk el hazánk legnagyobb múltú színházának épületét tudván, hogy életre szóló élményeket szereztünk.

A Vígszínházban

Köszönet Zawde Eszter színésznevelőnek a remek idegenvezetésért, valamint Takács Bence tanár úrnak és Boros Bettina tanárnőnek a programok megszervezéséért!

Karácsony Szófia, Suszter Csenge 9.b