A Ludwig Múzeum kortárs művészeti versenye

A tavalyi évhez hasonlóan a Ludwig Múzeum idén is meghirdette a Van művészi vénád? nemzetközi kortárs művészeti pályázatot középiskolásoknak. A szakmai zsűri által kiválasztott legjobb magyar projekteket idén is a Deák17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galériában állíthattak ki, míg az első helyezett a nemzetközi találkozón is bemutathatja művét. Diákjaink az Ikarosz csoport tagjai különdíjat nyertek a "Fekete, fehér" című művükkel.

Ikarosz csapat tagjai voltak: Czigány Panna, Pogány Petra, Vinis Anita
Felkészítő tanár: Váradi Emese

Van művészi vénád?

Az idei téma "A választás szabadsága" volt.

Milyen terméket vegyünk le a boltok polcairól? Hogyan foglaljunk állást egy vitás kérdésben? Felemeljük-e a szavunkat egy szituációban? Közbelépjünk-e, ha valakit bántanak mellettünk? Mit tehetünk az emberiséget érintő kérdésekben? Mennyiben járul hozzá a mi választásunk az egész világ működéséhez?

Van művészi vénád?

A választás szabadsága bármennyire is alapvetőnek tűnik, nem adatott meg mindenkinek és nem is olyan könnyű dolog. A választásaink ugyanis felelősséggel is járnak, hiszen nemcsak ránk, de környezetünkre is hatással vannak.

Van művészi vénád?

Ide kattintva a koncepció leírása olvasható, a prezentáció pedig itt nézhető meg.