40 éves a Karinthy Frigyes Gimnázium

Mint bizonyára mindenki tudja, iskolánk most ünnepli 40. születésnapját. Ebből az alkalomból az AKNY és EKNY osztályok a történelem szaknyelv óra keretében, Kalotai Dóra tanárnővel, posztereket készítettek arról, milyen volt az élet 40 évvel ezelőtt: milyen fontos események történtek a világban és Magyarországon, milyenek voltak a magyar iskolák, mit csináltak az úttörők és a kisdobosok, valamint persze milyen volt a divat – például az NDK-s focista frizura, a farmerek és a menő cipők.

Ezekből a poszterekből válogattunk most párat.

Karinthy 40 - milyen volt az élet 40 évvel ezelőtt

Karinthy 40 - milyen volt az élet 40 évvel ezelőtt

Karinthy 40 - milyen volt az élet 40 évvel ezelőtt

Karinthy 40 - milyen volt az élet 40 évvel ezelőtt

Váradi Emese tanárnővel pedig olyan montázsok készültek, amik azt mutatják be, hogy mit szeretünk, mit találunk jónak iskolánkban. Korábbi képek és saját fotók felhasználásával készítették el a 10. évfolyam a, c és d osztályainak csoportjai.

Karinthy 40 - mit szeretünk iskolánkban

Karinthy 40 - mit szeretünk iskolánkban

Karinthy 40 - mit szeretünk iskolánkban

Karinthy 40 - mit szeretünk iskolánkban

Karinthy 40 - mit szeretünk iskolánkban

Karinthy 40 - mit szeretünk iskolánkban

Karinthy 40 - mit szeretünk iskolánkban