401 A játékosok felszerelése
402 A játékvezetõk ruházata
403 A kapus felszerelése
404 A csapatkapitány felszerelése
405 Személyes felszerelés
406 A labda
407 Az ütõ
408 A játékvezetõk felszerelése
409 A fõbíró felszerelése
410 A felszerelés ellenõrzése

401 A játékosok felszerelése

1) A mezõnyjátékosoknak egyforma ruházatot kell viselniük, amely felsõrészbõl, sortból és sportszárból álljon.
A ruházat sportruha legyen. A csapat összes mezõnyjátékosának ugyanazt a modellt kell viselnie. Ez a modell bármilyen színkombinációból állhat, a felsõrészek nem lehetnek szürkék. Ha a játékvezetõk úgy látják, hogy a két csapat ruházata nehezen megkülönböztethetõ, a vendég csapatnak kell ruházatot cserélnie. A sportszárak is legyenek egyformák és ha a szervezõk úgy döntenek a csapatokat megkülönböztetõek is. A sportszárat csapat minden tagjának térdig felhúzva kell viselnie.

2) Mindegyik kapusnak a saját csapatának mezõnyjátékosaitól eltérõ színû felsõrészt és hosszú nadrágot kell viselnie.
A kapusok ruházata sportruha legyen.

3) Mindegyik felsõrészt számmal kell ellátni.
A számok jól látható, egész arab számok legyenek a felsõrész hátsó és elülsõ felén egyaránt feltüntetve. A háton lévõ számok legalább 200 mm, az elülsõk pedig legalább 70 mm magasak legyenek. A felsõrészeken akár melyik egész szám szerepelhet 1-tõl 99-ig, de az 1-es szám mezõnyjátékosok számára nem engedélyezett.

4) Mindegyik játékosnak kell cipõt viselnie.
A cipõ teremsportokra tervezett modell legyen. A cipõtalpra vonatkozó elõírásokat be kell tartani. Zoknit vagy sportszárat nem szabad a cipõn kívül hordani. Ha egy játékos játék közben elveszti egyik vagy mindkét cipõjét, a következõ játékmegszakításig játszhat tovább nélküle.

402 A játékvezetõk ruházata

1) A játékvezetõknek szürke felsõrészt, fekete sortot és fekete sportszárat kell viselniük.
Más szín-összeállítású ruhát a hivatalos szövetségi szervek engedélyezhetnek.

403 A kapus felszerelése

1) A kapus nem használhat ütõt.
Ez abban az esetben is érvényes ha a kapus teljesen elhagyja a büntetõterületet és mint mezõnyjátékos szerepel.

2) Játék közben a kapusnak arcvédõ maszkot kell viselnie.
A maszk akármilyen jellegû átalakítása tilos. Ez alól csak a kapus ruházatának vagy a csapatszínének a festése kivétel. A maszk nem lehet 30 mm-nél közelebb az archoz és a hivatalos szövetségi szervek által hitelesítettnek kell lennie.

3) A kapus használhat bizonyos védõfelszerelést, de az nem tartalmazhat olyan részeket, amelyek a kapu szabadon maradt területét takarják.
Sisak és vékony kesztyû megengedett. Semmiféle tárgyat nem lehet a kapun vagy a kapuban tartani. Mindenféle ragadó vagy éppen surlódásgátló anyag használata tilos.

404 A csapatkapitány felszerelése

1) A csapatkapitánynak karszalagot kell viselnie.
A szalagot a bal karon kell hordani és jól láthatónak kell lennie. Ragasztószalag nem funkcionálhat csapatkapitányi szalagként.

405 Személyes felszerelés

1) A játékosok nem viselhetnek semmi olyasmit ami sérülést okozhat.
Ezek közé tartoznak bizonyos védõ és orvosilag javasolt védõfelszerelések, órák, fülbevalók, egyéb ékszerek, stb...A játékvezetõk döntik el, hogy mi veszélyes. Minden védõfelszerelést lehetõleg a ruházat alatt viseljenek a játékosok. Csomó nélküli gumírozott fejpánton kívül más fejfedõ nem viselhetõ. Rövid gumírozott nadrágot lehet a sort alatt viselni, ha annak színe a sortéval megegyezõ, de a hosszú szárú nadrág akármilyen formában is hordva, nem megengedett.

406 A labda

1) A labda fehér legyen és mûanyag.
Hivatalos szövetségi szervek engedélyével a labda más színû is lehet. A labdának IFF által hitelesítettnek kell lennie. Mindegyik mérkõzésen a szervezõ csapatnak kell arról gondoskodnia, hogy legyen néhány új, hiteles labda.

2) A labdának 23 g-osnak kell lennie, gömbölyû alakúnak 72 mm-es átmérõvel, és 26 db 10 mm-es átmérõjû lyukat kell tartalmaznia.
A lyukakat szimmetrikusan kell elhelyezni.

407 Az ütõ

1) Az ütõ mûanyag legyen és súlya legfeljebb 380 g.
A súly a gripszalag nélkül értendõ. Az ütõnek is IFF által hitelesítettnek kell lennie.

2) Az ütõ nyele legyen legömbölyítve és a végét zárja le egy gomb. A nyél nem lehet hosszabb, mint 950 mm. Egy 10 mm széles gripszalag-jelzõ vonal legyen feltüntetve a nyél alsó végétõl 240 mm-es távolságra.
A nyél mindenféle átalakítása - kivéve lerövidítés - tilos. A gripszalagot csak a jelzõvonal fölött szabad a nyélre tekerni, semmiféle hivatalos jelzést az ütõn letakarni nem szabad.

3) Az ütõ feje nem lehet éles és 30mm-nél jobban meghajlított.
A fej mindenféle átalakítása - kivéve a meghajlítást - tilos. A meghajlított fej görbületét a sík felületre fektetett fej legmagasabb pontjánál kell mérni, a belsõ - a felülethez közelebbi - szélétõl kezdve. A fej cseréje megengedett. A fej és a nyél találkozását lehet ragasztószalaggal, de az legfeljebb 10 mm-t takarhat a fej látható részébõl.

408 A játékvezetõk felszerelése

1) A játékvezetõk mûanyag, közepes méretû sípot kell használniuk és mindig legyenek náluk a szükséges mérõfelszerelések, valamint a piros lapok.
Más fajta síp használatát a szövetségi hivatalos szervek engedélyezhetik.

409 A fõbíró felszerelése

1) A fõbírónak minden olyan felszerelésrõl gondoskodnia kell, amelyek szükségesek feladatai ellátásához

410 A felszerelés ellenõrzése

1) A játékvezetõk döntenek a felszerelés ellenõrzésével kapcsolatban.
Ellenõrizhetnek a mérkõzés elõtt és közben is. A mérkõzés megkezdése elõtt felfedezett nem megfelelõ felszerelést ( beleértve a sérült, hibás ütõket) a játékos miután helyrehozta használhatja. A mérkõzés közben felfedezett felszerelés hibák viszont büntetést eredményeznek. Ez alól kivételek természetesen a kisebb hibák, mint személyes felszerelés, festési hibák vagy kisebb lyukak az ütõn, minden olyan hiba, amelyet a

játékos kijavíthat és utána ismét részt vehet a mérkõzésben. A csapat ruházattal és csapatkapitányi szalaggal kapcsolatos szabálysértésekért egy csapat egy mérkõzésen csak egy büntetést kaphat. Minden esetet a felszerelési hibákkal kapcsolatban a jegyzõkönyvben fel kell tüntetni.

2) Az ütõk fejének és nyelének mérése a csapatkapitány kérésére történik.
A csapatkapitánynak joga van a játékvezetõ figyelmét felhívni bizonyos szabálytalanságokra a másik csapat felszerelésében, de minden ilyen esetben a játékvezetõ dönti el, hogy cselekedik-e. Mérést bármikor lehet kérni, de a mérésre csak akkor kerülhet sor, amikor a játék megszakad. Ha a kérés álló játék közben merül fel, arra azonnal sort kell keríteni, kivéve ha a játékvezetõk úgy vélik, hogy az negatívan befolyásolná a másik csapat helyzetét. Ebben az esetben a mérésre a következõ játékmegszakításkor kell sort keríteni. A játékvezetõk kötelesek felszerelést mérni a csapatkapitány kérésére, de egy csapatnál csak egyszer lehet mérni egy mérkõzés folyamán. A mérés alatt a játékvezetõkön, a csapatkapitányokon és a mérésre felkért játékoson kívül senki más nem tartózkodhat a fõbírói asztalnál. A mérés után aszerint kell folytatni a játékot, ami azt megszakította.