301 A játékosok
302 A csere
303 Szabályok kapusok számára
304 Szabályok csapatkapitányok számára
305 A csapat vezetõi
306 A játékvezetõk
307 A fõbíró

301 A játékosok

1) Minden csapat legfeljebb 20 játékost nevezhet.
A játékosokat mezõnyjátékosok és kapusok alkotják. Csak a jegyzõkönyvbe beírt játékosok vehetnek részt a játékban és tartózkodhatnak a csapatuk csereterületén.

2) Játék közben csapatonként legfeljebb 6 játékos tartózkodhat egyidejûleg a játéktéren, akik közül csak egy lehet a kapus.
Ahhoz, hogy a játékvezetõk elkezdjék a mérkõzést mindkét csapatból 5 mezõnyjátékosnak és 1 szabályszerû felszereléssel rendelkezõ kapusnak kell megjelennie, máskülönben az eredmény 5-0 lesz a vétlen csapat számára. A mérkõzés folyamán egy csapatnak legalább 4 játékossal kell játszania, különben a játékvezetõk kötelesek a mérkõzést megállítani és a vétlen csapat számára 5-0 arányú gyõzelmet megállapítani. Ha a pillanatnyi állás elõnyösebb a nem vétkes csapat számára, akkor azt az eredményt is meg lehet állapítani végeredményként.

302 A csere

1) A mérkõzés során bármikor és akárhányszor lehet cserélni.
Minden cserének a csapat csereterületén belül kell lezajlania. A cserejátékos akkor léphet leghamarabb a játéktérre, amikor az azt elhagyó játékos a palánkon épp átlép. Ha sérülés miatt egy játékos a csereterületen kívül hagyja el a játékteret, a helyette bekerülõ játékost csak a legközelebbi játékmegszakításkor lehet a játéktérre engedni.

303 Szabályok kapusok számára

1) Minden kapust a jegyzõkönyvben meg kell jelölni.
A jelölés a kapus neve és száma mellé a margóra írt G betû legyen. Az a játékos, akit kapusként neveztek a szóban forgó mérkõzés folyamán nem szerepelhet ütõvel rendelkezõ mezõnyjátékosként. Ha egy csapat sérülés miatt kénytelen a kapusát egy mezõnyjátékossal helyettesíteni, 3 percet kapnak arra, hogy a játékost megfelelõen felszereljék, de ez az idõ nem használható bemelegítésre is. Az új kapust a jegyzõkönyvben meg kell jelölni és a változás idõpontját is fel kell jegyezni.

2) Ha a kapus játék közben teljesen elhagyja a büntetõterületet visszatéréséig ütõ nélküli mezõnyjátékosként szerepel.
A kapus akkor hagyta el teljesen a büntetõterületet, ha testének egyik része sem érinti a talajt büntetõterületen belül. A határvonalak is a büntetõterülethez tartoznak. A kapus a büntetõterületen belül felugorhat.

304 Szabályok csapatkapitányok számára

1) Minden csapatnak kell legyen egy csapatkapitánya akit a jegyzõkönyvben meg kell jelölni.
A jelölés a kapitány neve és száma mellé a margóra írt C legyen. A csapatkapitány személye a mérkõzés folyamán csak sérülés, vagy végleges kiállítás esetében cserélhetõ, a változást annak idõpontjával együtt a jegyzõkönyvben fel kell tüntetni. A már egyszer leváltott csapat-kapitány ugyanazon mérkõzésen nem szerepelhet újból kapitányként.

2) Kizárólag a csapatkapitány beszélhet a játékvezetõkkel, de ugyanakkor szintén a kötelessége segíteni nekik.
A csapatkapitány érintkezése a jétékvezetõkkel bizonyos feltételekhez van kötve. Büntetés alatt álló kapitány nem beszélhet a játékvezetõkkel, hacsak nem maguk a játékvezetõk szólítják fel erre. A csapatnak a kapitány büntetésének ideje alatt nincs módja a játékvezetõkkel kommunikálni.

305 A csapat vezetõi

1) Minden csapat legfeljebb 5 személy nevezhet, mint a csapat vezetõi.
Csak a jegyzõkönyvben szereplõ vezetõk tartózkodhatnak a csapatuk csereterületén. Idõkérés kivételével a vezetõk nem léphetnek be a játéktérre, csak ha a játékvezetõk engedélyezik. Mindenféle edzõi tevékenységet csak a csereterületen belül szabad ellátni. A mérkõzés elkezdése elõtt a vezetõk egyikének alá kell írnia a jegyzõkönyvet, amelyen azután változtatni vagy kiegészíteni már nem lehet.

306 A játékvezetõk

1) A mérkõzést egyenlõen elismert hivatalos játékvezetõnek kell vezetnie és ellenõrzése alatt tartania.
A játékvezetõknek a hivatalos, szövetség által elõírt jelzéseket kell használniuk. A játékvezetõk bármikor félbeszakíthatják a mérkõzést, ha
nyilvánvaló a kockázata annak, hogy a játékot nem lehet a szabályoknak megfelelõen folytatni.

307 A fõbíró

1) Minden mérkõzésen kell lennie egy fõbírónak.
A fõbíró semleges kell legyen, õ a felelõs a jegyzõkönyvért, az idõmérésért és a hangszórókon történõ tájékoztatást is neki kell megoldania.